Mój Żnin i Moja Gwara

kącik internetowy Mirosława Kaźmiyrza Binkowskiego

Menu strony

Treść strony

Mój słownik gwary pałuckiej

Życzliwe przyjęcie książki Mój downiejszy Żnin – czyli wiyrszyki i brawyndzynie o pałucki gwarze, żniniokach i Żninie przez czytelników i przychylne recenzje, zdopingowały mnie do dalszego zajmowanie się gwarą. Kolejnym, naturalnym etapem tej pracy wydało mi się stworzenie możliwie obszernego, rzetelnie przygotowanego i starannie wydanego słownika gwary pałuckiej. Przez ponad dziesięć lat, zachęcany przez czytelników i wspomagany przez entuzjastów mego zamierzenia, gromadziłem materiał i pracowałem nad ostatecznym kształtem słownika, który w 2009 roku, jako Mój słownik gwary pałuckiej wydany został w Żninie nakładem Wydawnictwa WULKAN Dominika Księskiego, a dwa lata później doczekał się drugiej edycji.

Mój słownik gwary pałuckiej

Tadeusz Ruciński zilustrował Mój słownik gwary pałuckiej dowcipnymi rysunkami, a Zofia Krzyżaniak skomponowała muzykę do znajdującego się w nim wiersza Jo to mom szplina.

od lewej: Tadeusz Ruciński, Zofia Krzyżaniak

Tych, którzy zechcą zapoznać się z pełną wersją książki Mój słownik gwary pałuckiej, zapraszam do sklepu Wydawnictwa WULKAN:

http://palukitv.pl/wydawnictwa/8726-moj-slownik-gwary-paluckiej.html

Internetowa wersja książki

Ścieżka nawigacji

Licencja na treści strony

Wszystkie treści serwisu będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported

Stopka strony

Mój Żnin i Moja Gwara - kącik internetowy Mirosława Kaźmiyrza Binkowskiego; Żnin, Pałuki, gwara pałucka, słownik gwary pałuckiej, książki gwarą, wiersze gwarą, dawny Żnin, historia Żnina, kultura ludowa Pałuk, Żnin

przewiń stronę na początek